Free Joomla Templates by Cheap Hosting

Kościół - Zgromadzenie

Utworzono: poniedziałek, 18 maj 2020

Kosciol„Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie” (List do Efezjan 5:25)

Czym jest Kościół, który Chrystus tak umiłował, że wydał za niego samego siebie? Czy jest to jakaś szczególna grupa chrześcijan czy może jakiś konkretny chrześcijański system religijny? Co Biblia mówi o kościele – zgromadzeniu? Czytamy o całym ciele prawdziwie wierzących. Słowo Boże używa wielu przykładów dla zobrazowania Bożego spojrzenia na tę sprawę. Wśród tych „obrazów” chyba najbardziej wymowne są trzy:

1. Ciało

Kiedy czytamy wierzących jako o ciele to dowiadujemy się, że głową ciała jest sam Pan. Od Niego pochodzą wszelkie decyzje, On ustanawia zasady i zarządza funkcjonowaniem całości organizmu. Jednocześnie w obrazie ciała widzimy wzajemną współzależność wierzących. Czytamy, że z jednej strony każdy wierzący potrzebuje innych aby prawidłowo funkcjonować, a z drugiej strony ciało potrzebuje poszczególnych wierzących w ich różnorodności. Każdy otrzymał coś od Boga i każdy może tym służyć ku zbudowaniu całości zgromadzenia.

2. Świątynia, dom

Ten przykład mówi o świętości. Tak jak w świątyni Izraelskiej służba odbywała się wyłącznie według zasad ustanowionych przez Boga, tak również zgromadzenie ma być święte. Jego droga na ziemi musi być całkowicie oddzielona od wszystkiego, co nie jest Bożą zasadą. Świętość oznacza odrzucenie wszelkich zasad (również religijnych) ustanowionych przez człowieka, niezależnie od tego, jak bardzo wydają się słuszne w naszej skali ocen.

3. Oblubienica

Oblubienica, czyli panna młoda to obraz przedstawiający wierzących oczekujących na zaślubiny, na przyjście Pana i wieczne połączenie z Nim. Ale jednocześnie możemy z bojaźnią myśleć o Oblubieńcu który również wyczekuje na chwilę połączenia. Oboje są przepełnieni miłością wzajemną, która jest motorem ich działania. Czy my okazujemy miłość do naszego Pana poprzez bezwzględne posłuszeństwo Jego Słowu?

kontakt

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

26
marca

Prowadzili więc Jezusa od Kaifasza na zamek; a było rano; ale sami nie weszli na zamek, aby się nie skalać, by móc spożyć wieczerzę paschalną.


Ewangelia Jana 18,28

Więcej…