Free Joomla Templates by Cheap Hosting

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Utworzono: piątek, 20 styczeń 2017

02
lutego

A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.


List do Hebrajczyków 11,1


Słoń w chmurach

„Mamo, patrz!” – zawołała mała dziewczynka, wskazując palcem w górę na przesuwające się chmury. „Tam w górze widać słonia!”. Gdy mama spojrzała w górę, nie dostrzegła takiego widoku, ale z własnego doświadczenia wiedziała, że w chmurach można widzieć różne obrazy.

Potrafimy dostrzec te różne obrazy w chmurach, ponieważ nasz umysł porównuje automatycznie chmury ze znanymi nam pojęciami z życia codziennego. Jak tylko wyłapiemy jakiś kształt, choćby słonia, to zaraz widziana przez nas chmura przedstawia w naszej wyobraźni taki widok. Oglądane przez nas w ten sposób rzeczy są więc jedynie kwestią naszej wyobraźni, a w rzeczywistości przecież nie ma ich tam w chmurach. Jedynie znajomość tych rzeczy z życia pozwala nam je „zobaczyć” w chmurach.

Ale z wiarą sprawa wygląda całkowicie odwrotnie! We wierze nie chodzi o widzialne rzeczy, a jednak chodzi o rzeczy prawdziwe. Jeżeli jesteśmy prawdziwie wierzącymi ludźmi, to rzeczy niewidzialne są dla nas faktycznie rzeczywistością. Posiadamy również to głębokie przekonanie o istnieniu żywego Boga, choć nigdy Go nie widzieliśmy.

Przed dwoma tysiącami lat Bóg żył widzialnie pośród nas ludzi na tej ziemi w osobie swojego Syna, Pana Jezusa Chrystusa. Wtedy Syn Boży głosił Słowa Boże do ludzi, a przy tym dokonywał licznych widzialnych czynów. Biblia zawiera wiele wydarzeń, spisanych między innymi przez naocznych świadków Jego czynów, i przedstawia nam także śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Słowa Pana Jezusa zostały spisane pod kierownictwem Ducha Świętego po części przez ludzi, którzy byli tego świadkami, ale również przez innych, których Bóg użył do tego celu.

Słowo Boże wzywa nas do pokuty i wiary. Kto będzie temu wezwaniu posłuszny, ten doświadczy tego, że Bóg stanie się widzialnym w jego życiu, choć nie będzie fizycznie widziany. Poprzez przebaczenie swoich grzechów, człowiek staje się dzieckiem Bożym. Jego celem jest teraz niebo, dokąd zmierza, będąc prowadzonym przez różne okoliczności życia. Dopiero w niebie człowiek faktycznie ujrzy swoimi oczyma Pana Jezusa, w którego tutaj na tej ziemi uwierzył.

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Kalendarz Dobry Zasiew

02
lutego

A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.


List do Hebrajczyków 11,1

Więcej…