Życie chrześcijanina w praktyce

Utworzono: poniedziałek, 13 marzec 2017

Bardzo praktyczne pouczenia wynikające z listów NT - wykłady brata Burkharda Wandhoffa do pobrania.

Biblia - Najważniejsza Księga Świata

Utworzono: czwartek, 16 luty 2017

W trakcie ostatnich dwóch tygodni wystawę odwiedziło około 900 osób. Mamy nadzieję, że tematyka wystawy zachęci każdego do częstego sięgania po Słowo Boże i do zbliżenia się do najważniejszej osoby w Biblii: Pana Jezusa Chrystusa.

Czytaj więcej...

Kalendarz Dobry Zasiew

Utworzono: piątek, 20 styczeń 2017

Na stronie Ted24.pl pojawiła się możliwość codziennego czytania kartek z kalendarza Dobry Zasiew, który jest wydawany w polskim języku od około 30 lat.Kto nie nabył wersji papierowej ani nie chce czytać z aplikacji na telefon z Androidem może skorzystać z publikacji na tej stronie. Odpowiedni moduł w stopce strony. Zapraszam do lektury.

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Utworzono: piątek, 20 styczeń 2017

15
lipca

A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije.


Ewangelia Jana 7,37


Musisz tylko zaczerpnąć!

Ujściem Amazonki płyną do Oceanu Atlantyckiego gigantyczne ilości słodkiej wody. Dlatego woda jest jeszcze zdatna do picia wiele kilometrów w głąb oceanu, o wiele dalej, niż można by się tego spodziewać, stojąc na wybrzeżu.

Dawno, dawno temu, pewien żaglowiec płynął z Europy do Ameryki Południowej. Burza i mgła przedłużyły jego podróż o wiele dni. Żaglowiec był już w drodze tak długo, że pitna woda znajdująca się na pokładzie powoli się kończyła. Załoga dokładała wszelkich starań, aby jak najoszczędniej korzystać z jej zasobów, ale wkrótce ostatnia beczka została opróżniona. Co gorsza, ustał też wiatr, dlatego statek utknął na mieliźnie, przez co nadzieje na wypłynięcie i ocalenie spadły niemalże do zera. Jak wielka była radość na pokładzie, gdy dwa dni później zauważono inny, przepływający niedaleko statek! Gdy był już wystarczająco blisko, przekazano mu informację za pomocą alfabetu semaforowego. Poinformowano obcą załogę o żałosnej sytuacji na unieruchomionym statku. Treść informacji brzmiała: „Giniemy, bo nie mamy już wody!”.

Odpowiedź nadeszła szybko i wzbudziła niedające się opisać zdumienie: „Woda otacza was ze wszystkich stron. Musicie jej tylko zaczerpnąć!”. Wyczerpani i pogrążeni w zwątpieniu członkowie załogi nie wiedzieli, że właśnie znajdują się w zasięgu potężnego nurtu Amazonki i płyną po słodkiej, a nie słonej wodzie! Dobra, zdatna do picia woda otaczała ich ze wszystkich stron, chociaż w zasięgu wzroku nie było jeszcze ani skrawka lądu.

Być może i ty pytasz: „Co muszę zrobić, aby zostać uratowanym?”. Odpowiedź brzmi następująco: „Żywa woda Bożej miłości otacza cię ze wszystkich stron jak ocean. Ty jej po prostu zaczerpnij!”

Koniecznie, dla swojego dobra – zaczerpnij!

Aplikacja Dobry Zasiew

Utworzono: sobota, 07 styczeń 2017

Od 2017 roku w sklepie Play dla systemu Android dostępna jest darmowa aplikacja umożliwiające codzienne czytanie tego kalendarza. W wyszukiwarce należy wpisać "Dobry Zasiew".

Czytaj więcej...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

15
lipca

A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije.


Ewangelia Jana 7,37

Więcej…